top of page

איך לפתור חדר בריחה נייד בקלות

קבלו שבעה טיפים שיעזרו לכם לפתור חדרי בריחה נייד בקלות.
ועוד טיפ בונוס, עלינו :-), להנאה 

1. שחקו עם חברים, משפחה או חברים לעבודה

חדרי בריחה הם כיפים ובמיוחד להתגבש תוך כדי פתרון חידות ופיצוח משימות. הרבה יותר כיף לשחק בקבוצה שהתקשורת בין חברי הקבוצה והחוזקות של חברי הקבוצה ידועות לכולם.

2. שחקו עד הכמות המקסימלית בחדר ולא יותר

במגוון גדול של חדרי בריחה כחלק מהסיפור ישנם אזורים עם צפיפות מתוכננת שהיא חלק מהמשחק והתמה. כניסה מעבר לכמות תגדיל את הצפיפות באזורים אלה. כמו כן, מגוון הפעילויות, חידות ומשימות אינו משתנה בהתאם למספר המשתתפים. וכולנו רוצים להיות פעילים ולתרום להצלחה.

3. נסו ומצו כל רעיון וכל מחשבה

הכי טוב לבדוק ולמצות את כל הרעיונות. עלה רעיון שנראה משוגע אבל סביר? נסו אותו, מקסימום נהניתם ואולי אפילו צחקתם בקול תוך כדי הניסיון, ואפילו יכול להיות שזה גם הפתרון.

4. מצאתם משהו – צעקו\אמרו בקול רם מה מצאתם

יכול להיות שמצאתם משהו שאחד מהצוות מחפש או כבר ראה קודם משהו שמתחבר יחד לפתרון. סיכוי גבוה שגם אם לא תשתמשו ב"משהו" הזה עכשיו, הוא ישמש אתכם בהמשך וכך גם שאר חברי הצוות יוכלו לעזור לזכור שזה קיים.

5. חפשו ופתרו חידות ומשימות במקביל

שאר חברי הקבוצה עובדים\ משחקים\פותרים חידה, חפשו דברים נוספים ופתרו חידות, השלימו משימות במקביל. ישנם מעט חדרי בריחה ליניאריים לחלוטין בהם פותרים חידה אחת אחרי השנייה. במרבית חדרי הבריחה יש מקביליות בין חידות ומשימות וניתן ורצוי לפתור חידות ולבצע משימות במקביל על מנת להתקדם ולהספיק לברוח בזמן.

6. סדר רבותיי סדר

וודאו שרמזים שהשתמשתם בהם נשארים מאחור ולא מפריעים לכם במחשבות ויותר חשוב, רמזים שלא השתמשתם, וודאו שאותם לא משאירים מאחור. כדאי מידי פעם לעשות "ספירת מלאי" יחד עם כל חברי הקבוצה, על מנת לראות מה היה בשימוש ומה עדיין לא היה במשחק.

7. הקשיבו למפעיל

כבר בשלב ההסברים, והכללים המפעילים נותנים רמזים (לרוב ללא כוונה) כמו שמה מותר ואסור לגעת. מה חלק מהמשחק ומה לא. למשל אם בכללים המפעיל אומר שאסור לגעת בתקרה, הוא בעצם אומר שיכול להיות שהתקרה היא חלק מהמשחק אבל אין צורך לגעת בה. או אם המפעיל אומר שהקירות הם לא חלק מהמשחק אז זה חוסך המון זמן בחיפושים.

טיפ בונוס  - הכי חשוב – להנות
בואו להנות ושמרו על גישה חיובית

אם אתם בתחילת הדרך, מרבית הסיכויים שלא תשברו שיאים, ובכל מקרה, זיכרו, המטרה שלכם היא קודם כל להנות ואם שברתם שיא על הדרך, נפלא. אם אתם כבר מנוסים אז מרבית הסיכויים שאתם כבר יודעים שההנאה וההצלחה הרבה יותר חשובים וכיפיים מלנסות לשבור שיא.

איך לפתור חדר בריחה נייד בקלות
המשך

קבלו טיפים נוספים ומתקדמים שיעזרו לכם לפתור חדרי בריחה ניידים בקלות

1. קבלו עזרה מחברים למשחק

אתם מנסים לפתור חידה או משימה ולא מגיעים לפתרון, שתפו חבר או חברי קבוצה בדילמה. יכול להיות שיש להם עוד כיוון מחשבה שיעזור ויכול להיות שיחד תבינו שחסרים עוד רמזים לפתרון החידה.

2. רק פעם אחת

מפתח, מנעול, רמז כמעט ואף פעם לא באים לידי ביטוי או שימוש פעמיים באותו המשחק. השאירו את הרמזים, מפתחות ומנעולים היכן שהשתמשתם בהם, כך תשמרו על סדר במשחק ותמנעו מעצמכם בדיקות של מפתחות פעמיים, שלוש ויותר על מנעולים לא רלוונטיים.

3. "חפשנים" – כל צוות בריחה צריך לפחות אחד כזה

חשוב לחפש ולבדוק מקומות אפשריים רמזים וחידות בחדר. יש אנשים שתכונה זו היא חלק מהם וכל עניין החיפוש עבורם בא טבעי וזה עוזר לקבוצה לא פחות ולפעמים יותר מגאון יצירתי.

4. חלוקת גזרות

בתחילת המשחק, חלקו את החדר לאזורי אחריות והתחילו לחפש רמזים. גם אם מוצאים וגם אם לא, החליפו אזורי אחריות בחיפוש. כל אחד מחפש בצורה אחרת ולכן יכול למצוא דברים שאחר דילג עליהם.

5. קחו רמזים

מטרת המשחק היא הנאה. הגעתם למבוי סתום, אתם תקועים או ההנאה מתחילה לרדת, בקשו רמז. בדיוק בשביל זה עוקבים אחריכם במצלמות, כדי לתת לכם את הדחיפה הנכונה בכיוון הנכון. ברוב חדרי הבריחה, המפעיל יציע רמז בעיקר אם אתם באיחור מבחינת הזמנים, גם במקרה זה, כשאי לקבל רמז, אחרי הכל, מידת ההנאה תהייה גם על פי מידת ההצלחה שלכם לברוח, זאת אומרת להספיק את כל החידות והמשימות.

6. לפחות שני שחקנים מנסים פתרון

מצאתם פתרון לחידה וניסיתם את הקומבינציה במנעול והוא לא נפתח. תנו לשחקן נוסף לנסות את אותה קומבינציה במנעול. יכול להיות שפשוט לא דייקתם. מרבית המנעולים הטובים דורשים רמת דיוק גבוהה.

7. חסרה לכם סיפרה אחת לפתיחת מנעול

מצאתם שתיים משלוש הספרות הנחוצות או שלוש מארבע הספרות. נסו את כל האפשרויות עבור הספרה החסרה. ראו סעיף הבא

8. לעולם אל תפרצו מנעול בחדר בריחה

גם אם אתם מומחים בפריצת מנעולים, לעולם אל תפרצו מנעול בחדר בריחה. ברגע שפרצתם מנעול אחד, מרגע זה אין לכם מושג איזה רמזים, חידות ופתרונות שמצאתם כבר לא בשימוש והמשימה הופכת לקשה יותר ולפעמים בלתי אפשרית.

9. שימוש בכוח מופרז

אם מגירה לא נפתחת, ידית לא זזה, זה כנראה אמור להיות בצורה זו. שימוש בכוח מופרז, לא רק שעלול לגרום להרס אלא גם עלול לקלקל עבורכם את המשחק.

יש לכם טיפ נוסף - צור קשר

יש לכם טיפ חשוב נוסף, מעוניינים לחלוק אותו עם כולם. נשמח שתשלחו לנו ונפרסם אותו פה, כמובן עם קרדיט. אפשר דרך צור קשר

כנסו לעולם של דמיון, אדרנלין ואתגר
Challenge Room
 המשחק החם ביותר !!!
bottom of page